Офіційне представництво в Україні

Переносні лебідки

Показано з 1 по 1 із 1 (1 сторінок)

Переносні лебідки: пристрій, перевага використання

Найчастіше автовласники використовують стаціонарні лебідки, які кріпляться на бампер, кузов транспортного засобу. Але не одними ними представлено подібне тягове обладнання. Великий інтерес сьогодні представляють переносні лебідки. Вони відрізняються універсальністю, не прив'язані до конкретного автомобіля. Такі пристрої можна купувати навіть якщо транспортного засобу і немає зовсім. Переносна лебідка корисна в господарстві - там, де потрібно щось перетягнути.

Конструкція переносної лебідки

У конструктивному плані переносна лебідка мало чим відрізняється від звичайної. Головна різниця полягає в тому, що вона не має монтажної платформи, а містить гак для зачепа за опору.

Переносна лебідка найчастіше комплектується електричним приводом. Хоча зустрічаються і моделі з бензиновим двигуном. Також переносними можна назвати і ручні важільні лебідки.

Стандартна комплектація електричної моделі передбачає наявність таких елементів:

  1. Корпус. Являє собою міцну металеву раму з антикорозійним покриттям.
  2. Барабан. Призначений для намотування і зберігання сталевого, синтетичного троса, стропи або ланцюга.
  3. Редуктор. Відповідає за передачу крутного моменту від електричного мотора на барабан. Більшість переносних лебідок оснащуються планетарним редуктором з однією або декількома передачами. Завдяки цьому механізму за невисокої потужності двигуна лебідка здатна генерувати велике тягове зусилля. Також редуктор забезпечує плавне обертання барабана без ривків.
  4. Електричний мотор. Головний компонент лебідки. Перетворює електричну енергію на механічну. Переносні лебідки, як правило, підключають до автомобільного акумулятора. Як джерело живлення можуть використовувати і зарядні станції. Допускається підключення до мережі 220 В за умови наявності інвертора.
  5. Гальмівна система. Попереджає зворотне обертання барабана під навантаженням у разі відсутності живлення.
  6. Система управління. Може включати дротовий, бездротовий пульт.
  7. Гак. У конструкції лебідки є 2 гаки. Один використовується для зачепа вантажу, другий - для фіксації корпусу лебідки за опору.

Конструкція також може містити укладальник троса, роликові напрямні, клюзи. Ці елементи відповідають за рівномірний розподіл троса по барабану, незалежно від того, під яким кутом проводиться намотування.

Як працює переносна лебідка?

До місця використання лебідка переноситься в спеціальній сумці або за ручку на корпусі. У випадку з транспортними засобами, вона легко поміщається в багажник.

Принцип роботи з лебідкою переносного типу:

  1. Закріпити корпус лебідки за допомогою гака на опорі. Це може бути дерево, стовп та інші конструкції. Головне, щоб опора змогла витримати вагу об'єкта, який буде переміщатися.
  2. Розмотати трос і закріпити за допомогою гака об'єкт, що витягується, наприклад, автомобіль або квадроцикл.
  3. Увімкнути мотор. Він почне обертати барабан і намотувати трос.

З метою безпеки не можна розташовуватися між лебідкою і переміщуваним об'єктом при натягнутому тросі.

Плюси використання переносної лебідки

Головна перевага, заради якої слід купити переносну лебідку, - це мобільність. Один пристрій можна використовувати на автомобілях, човнах, квадроциклах, для переміщення стовбурів дерев та інших важких предметів.

Інші переваги:

  • доступний рівень цін;
  • невибагливість в обслуговуванні;
  • компактні розміри;
  • не псують зовнішній вигляд автомобіля.

Мінусом переносної лебідки є менша потужність, порівняно з аналогічними стаціонарними моделями. Також до недоліків належить необхідність присутності поблизу опори, але це стосується і звичайних лебідок, яким також потрібно за щось зачепиться.

Що враховувати під час вибору?

Основні критерії підбору лебідки переносної:

  1. Тягове зусилля. Визначає перелік вантажів, які механізм зможе перемістити. Якщо планується витягати предмети вагою 1000 кг, то тягове зусилля лебідки не повинно бути меншим за 1800-2000 кг.
  2. Швидкісні режими. Чим більше швидкостей, тим гнучкіша робота. Також відіграє роль максимальна швидкість намотування.
  3. Довжина троса. Впливає на відстань, з якої може проводитися змотування.
  4. Вага. Зазвичай, чим важча лебідка, тим вона потужніша.

Для роботи з переносною лебідкою необхідний стандартний такелажний набір. Ознайомитися з різними моделями мобільних лебідок можливо в каталозі інтернет-магазину.